O mojej stronieBlog z założenia kierowany jest to tych z Was, którzy mają już jakąś wiedzę z zakresu języka francuskiego, jakkolwiek początkujący też znajdą tu coś dla siebie. Będę starał się przybliżyć Wam to, co w nauce języka jest albo najtrudniejsze, albo trudne do znalezienia, albo ciekawe czy zabawne.

Tematyka w skrócie to faux amis, przysłowia i zwroty, gramatyka francuska, słówka (mam nadzieję, że nieszablonowe) i wszelkiego rodzaju pułapki językowe. Będę też wrzucał co jakiś czas trochę francuskiej muzyki, z reguły mniej znanej w Polsce, a nierzadko coś z szeroko pojętej sztuki sugerowania uśmiechu.

Strona przeznaczona jest dla Was i dla mnie (bo nauka każdego języka to proces ciągły), chociaż proporcje mogą być zachwiane, tzn. wybór tematów będzie w większości przypadków zależny ode mnie, jakkolwiek wszelkie sugestie z Waszej strony będą bardzo mile widziane i postaram się opisać wszystko, co może Was zainteresować.

Systematyczność nie jest moją mocną stroną, ale dołożę wszelkich starań, żeby nowe posty pojawiały się tak często, jak to możliwe i były w miarę możliwości różnorodne i interesujące –ocenę pozostawiam naturalnie Wam. A im bardziej rosnąć będzie liczba odwiedzin, tym większa będzie moja motywacja i radość z pisania.

Last but not least, wszystko, co tu znajdziecie i czego się nauczycie nie stanie się nigdy płatne po okresie próbnym – jedynym ukłonem w stronę wolnego rynku i Władka Jagiełły będą dwie lub trzy reklamy w treści, co nie znaczy jednak, że zobaczycie u mnie wyskakującą na pół ekranu ofertę hostingu czy równie subtelną reklamę operatora sieci komórkowej – jakieś granice przecież być muszą...

I na koniec: wszelkiego rodzaju udostępnianie i promowanie zawartości bloga jest oczywiście mile widziane, natomiast kopiowanie treści (w całości lub w części) już takie fajne nie jest.  Wierzę, że tego ostatniego uda nam się uniknąć i mam nadzieję, że to, co tu znajdziecie sprawi, że będziecie zaglądać często.

Miłej nauki,

Monsieur Jaba


4 komentarze:

 1. Bardzo fajny blog:) na pewno będę często zaglądać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję – takie komentarze bardzo motywują ;) Zapraszam jak najczęściej! Pozdrawiam, M.J.

   Usuń
 2. Podoba mi się męskie spojrzenie na temat (pośród damskich-cukierkowych blogów).
  Jedno tylko "ale" - trochę mały nakład wpisów. Będę wpadać po nowe.
  Mam nadzieję, że często będzie po co. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Anonimie ;) O częste wpisy właśnie najtrudniej, ale staram się jak mogę, żeby jednak jakość > ilość. Pozdrawiam i zapraszam często!

   Usuń