sobota, 11 maja 2013

PracaColuche1 powiedział kiedyś: ‘Praca musi być chorobą – najlepszym na to dowodem jest istnienie medycyny pracy’ (‘Le travail c’est bien une maladie, puisqu’il y a une médecine du travail’). Inna sprawa, że sytuacja na dzisiejszym rynku pracy (marché du travail) jest co najmniej chora, o czym świadczy skala zjawisk takich jak coup de piston (protekcja) czy promotion canapé (awans przez łóżko). Cóż, każdy chciałby mieć un petit boulot peinard (zajebiaszczą robótkę), bien payé (dobrze płatną) et qui ne demande pas de qualification (i nie wymagającą kwalifikacji). Tylko, że takich rzeczy to nawet w Erze nie mają... I najczęściej lądujemy w gównianej robocie (un taf de merde), za gównianą pensję (un salaire de merde). Ale nawet taka praca ma swoje zalety, o czym  przekonamy się oglądając poniższy film:
(nie chce się dać umieścić na stronie, łobuz jeden...). Miłego oglądania, skoro zawsze może być gorzej, to pewnie będzie.1 Jeśli ktoś nie zna Coluche’a, komika i humorysty, twórcy Restos du Coeur i Les Enfoirés, tutaj znajdzie link do Wiki.
 

2 komentarze:

  1. Też lubię serię Bref, ale niestety od kiedy wydali ją na dvd nigdzie w necie nie można znaleźć odcinków... Tak więc kupiłam płytę i.. pożyczyłam znajomym.. i znowu nie mogę oglądać.. bref, je suis dans la merde ..;)

    OdpowiedzUsuń